СБУ затримала російського інформатора, який фіксував наслідки ракетного удару по багатоповерхівці в Запоріжжі, що трапився 22 березня. Тоді 34 людини постраждали, ще двоє загинули.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на СБУ.
За даними контррозвідки СБУ, зловмисник збирав для окупантів інформацію про наслідки російських ракетних ударів по цивільній інфраструктурі в Запоріжжі.
"Саме він зафіксував та переслав ворогу фото зруйнованого багатоквартирного будинку, по якому загарбники вдарили 22 березня цього року", – йдеться в повідомленні.
Як з'ясувало слідство, ворожим інформатором виявився місцевий працівник IT-сфери, якого російська спецслужба дистанційно залучила до негласної співпраці.
У поле зору агресора він потрапив через поширення у соцмережах дописів на підтримку збройної агресії РФ.
"Для подальшої комунікації з окупантами використовував месенджер Telegram, а передачу зібраних відомостей здійснював у вигляді фото- та відеоматеріалів будівель із описом прилеглої території", – додали в СБУ, зазначивши, що така інформація потрібна була окупантам для підготовки нових обстрілів регіону.
Обстріл Запоріжжя
У Запоріжжі 22 березня чули звуки вибухів, там було оголошено повітряну тривогу. Пізніше глава Офісу президента Андрій Єрмак розповів, що російська армія атакує місто і б'є по житлових будинках та острові Хортиця. Згодом стало відомо про влучання в багатоповерхівку.
Незабаром у Запорізькій ОВА повідомили, що російські війська під час обстрілу Запоріжжя вдарили по житловій дев'ятиповерхівці, розташованій у спальному районі. Ворог випустив по будинку дві ракети. Кількість постраждалих постійно зростала. Незабаром стало відомо про смерть одного із постраждалих. За підсумками рятувальної операції, яку було завершено цього ж дня, 22 березня, в результаті російського удару постраждали 34 особи, 29 госпіталізовано, з них 3 дітей. Одна людина померла в лікарні. 26 березня стало відомо про смерть ще одного потерпілого.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн та персональні дані редакції. Єдиний домен РБК-Україна – www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: [email protected].