Довибори в Раду: технології та особливість кампанії в округах

0
28 просмотров

Жителі округів у Херсонській (Нова Каховка) та Черкаській (Канів, Золотоноша та частина Черкас) областях 31 жовтня обиратимуть нового народного депутата від своїх округів. Стало відомо, які технології і особливість кампанії в округах.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Довибори в Раду. Хто в регіонах побореться за вакантні місця в парламенті".

Технології кампанії

Технології, які застосовують в округах, не рясніють оригінальністю. На реєстрацію в 184 окрузі (Херсонської області) подалися два "клони" Геннадія Лагути від партії Ігоря Колихаєва "Нам тут жити" і один — кандидата від СН, нинішнього голови ОДА Сергія Козиря.

Але більшість "двійників" після реєстрації зійшли з гонки. Зараз у списку кандидатів залишився тільки один тезка Геннадія Лагути — тимчасово безробітний самовисуванець з Івано-Франківської області.

На 197 окрузі (Черкаська область) також не обійшлося без реєстрації "клонів". У списках кандидатів є два "двійники" самовисуванця Владислава Голуба: перший — теж Владислав, інший — В'ячеслав.

Ще один кандидат, Віктор Шевченко, за шість днів до реєстрації змінив ім'я і подався на вибори як Віталій Войцехівський. Кандидат з таким же ім'ям і прізвищем — мер Золотоноші — балотується в нардепи від "Слуги народу".

Але затія Віктора Шевченка провалилася: суд зобов'язав Центрвиборчком зареєструвати його за старим ім'ям, в результаті він знявся з гонки.

Особливості виборів

Одна з особливостей цієї кампанії — у списках кандидатів як на 184-му, так і на 197-му окрузі можна знайти кандидатів від місцевих партій, які не відрізняються ніякою активністю.

Наочні приклади: у Черкаській області на вибори йдуть представники проектів "Молодий Харків" і "Рівне разом", а на окрузі в Новій Каховці — висуванці від Партії "Миколаївці".

Цьому є як мінімум одне пояснення. За Виборчим кодексом, партія зобов'язана хоча б раз на десять років брати участь у загальнонаціональних виборах, інакше вона буде ліквідована. І зараз застава за одного кандидата на окрузі обійдеться їй набагато дешевше, ніж під час наступних парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими списками.