Чим пахне небезпека: несподівані аромати, що шкодять домашнім улюбленцям

Іноді ми так намагаємось зробити дім затишнішим — ароматичні свічки, ефірні олії, букетики трав чи свіжозварена кава… А у цей час наш пухнастик в іншій кімнаті сидить, ніс ховає лапою і потроху втрачає самопочуття.

Звучить трохи драматично? Можливо. Але далі буде ще цікавіше — деякі з улюблених людьми запахів насправді перетворюються на справжній токсичний туман для котячого нюху.

Ось 6 ароматів, які можуть негативно вплинути на здоров’я котів — і, що найгірше, більшість власників навіть не здогадуються про це.

Рослини з нюансами: гарно пахнуть — та не для кота

Так, лаванда, розмарин чи та ж м’ята виглядають красиво на підвіконні. Але кішки ці аромати переносять не дуже добре. Справа в тому, що ці рослини "випаровують" фітонциди — натуральні речовини, які мають антисептичну дію для людей, але для котів вони можуть стати джерелом проблем.

Слизові оболонки дихальних шляхів можуть запалюватися, а тварина починає чхати, уникати приміщення або ховатися. До речі, навіть такі "улюбленці котячої публіки", як валеріана чи жимолость, можуть бути не такими безпечними, як здається. Можливо, вони й приваблюють кішок, але тривале нюхання або поїдання — це вже інша історія.

Кава — не тільки збуджує, а й лякає

Кавомани, тримайтесь. Для вас цей аромат — приємний ритуал з ранку, а от для кота — тривожний сигнал. Особливо мелена кава — її запах для чутливого котячого носа просто катастрофа.

Але найгірше — не запах, а вміст. Кофеїн навіть у невеликих кількостях здатен викликати судоми, прискорене серцебиття, тремтіння або навіть отруєння. Тому залишати чашку з залишками на столі, коли вдома є кіт — ну дуже погана ідея.

Побутова хімія: невидимий ворог

Про це, здається, говорять давно. Але все одно часто бачиш, як люди безтурботно миють підлогу хлоркою, не провітрюють ванну після чищення або розпилюють "ароматні" освіжувачі повітря. А потім дивуються, чому кіт кашляє або став млявим.

Особливо небезпечні засоби з хлором, аміаком і яскравими парфумованими ароматами. Кішка, вдихаючи ці речовини, може отримати опіки слизових або серйозну алергічну реакцію. Якщо вдома тварина — краще перейти на щось екологічніше. Ну або хоча б провітрювати приміщення після прибирання — це вже хоч щось.

Тютюн: дим, який отруює все

І тут мова не тільки про сигаретний дим. Навіть сама рослина тютюну, як не дивно, має запах, що викликає у кішок відразу.

Але головне — дим. Він містить масу шкідливих речовин, які буквально осідають на шерсті тварини, потрапляють в дихальні шляхи. І потім той самий кіт починає задихатись, кашляти або навіть хворіти на хронічний бронхіт. Якщо вже палити — то точно не в одному приміщенні з котом.

Банани? Справді

Звучить як курйоз, але кішки й справді не люблять запах бананів. Особливо перестиглих — знаєте, коли шкірка вже з чорними плямами і злегка бродить.

Виявляється, в цій шкірці виділяються речовини, запах яких дуже нагадує ацетон. Людина це майже не вловлює, але котяче нюхове "радара" — ще й як. Реакція може бути різною: від ігнорування до панічної втечі.

Ефірні олії: натурально — не значить безпечно

Багато хто вважає: "Раз воно натуральне — значить, корисне". Але у випадку з котами така логіка не працює. Справа в тому, що у кішок печінка не виробляє певних ферментів, які потрібні для розщеплення окремих компонентів ефірних олій.

А це означає, що навіть аромат чайного дерева, цитрусу, м’яти чи кориці може викликати у тварини серйозну інтоксикацію. Тож аромалампи краще не запускати у тих кімнатах, де відпочиває чи спить ваш улюбленець. Або взагалі від них відмовитися — ризик не вартий жодного запаху.

Коти не скажуть вам прямо, що їм щось не подобається. Вони просто підуть. Або заховаються. Або захворіють. Тож вся відповідальність — на нас.

Перш ніж вмикати аромалампу чи мити підлогу з чимось "лимонно-свіжим", згадайте про той самий чутливий котячий носик. Те, що для нас пахне «чистотою» чи «свіжістю», для них може стати причиною тривалої хвороби.

Джерело: 5692.com.ua