В Україні за три роки повномасштабної війни так і не було введено відповідальності за порушення комендантської години. Поліції завжди доводиться відпускати порушників.
Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів перший заступник голови Національної поліції України, начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе.
Він повідомив, що комендантська година допомогла у зменшенні кількості злочинів. Люди на вулиці після опівночі, за його словами, надто привертають увагу поліцейських, що збільшує ризики бути спійманими в тих же грабіжників.
"Але, на жаль, законодавець нас не підтримав щодо встановлення відповідальності за порушення комендантської години. І фактично поки що з такими порушниками ми нічого зробити не можемо. Наприклад, під час комендантської години містом їде якийсь байкер, у якого реве двигун як у іранського "мопеда", ми йому намагаємося щось пояснити, але вони всі дуже грамотні. Там починається "причина зупинки" тощо", – поділився Цуцкірідзе.
Він зазначив, що були випадки, коли поліцейські доправляли у відділення порушників для профілактичних бесід, але завжди відпускали.
Комендантська година в Україні
Комендантську годину в Україні введено через воєнний стан у країні. Тимчасові проміжки, у які запроваджуються обмеження, кожен регіон вводить на власний розсуд. Зокрема, у Києві комендантська година діє з опівночі до 5 ранку. Комендантську годину наразі запроваджено в усіх областях України, винятком є Закарпатська область.
Про те, які правила діють у комендантську годину і чи можна вночі виходити на вулицю – читайте в матеріалі РБК-Україна.
Нагадаємо, що наприкінці грудня 2024 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт № 12354, яким пропонується посилити відповідальність за порушення вимог особливого правового режиму – воєнного стану.
За порушення комендантської години пропонувалося ввести штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів (850-1700 гривень).