Чи можна їсти кавун з кісточками: відповідь, яка вас здивує

Пам'ятаєте, як у дитинстві нам усі казали: Не їж кавун з кісточками, бо буде біда? Мовляв, і апендицит від них може схопити, і взагалі — кавун у животі виросте. Звучить смішно, правда? Але ж ми вірили. Чесно кажучи, більшість із нас досі, мабуть, намагається їх спльовувати.

Але давайте розберемося, що там насправді.

Міфи про кісточки

Один з найпопулярніших міфів — це, звісно, апендицит. Нібито ці дрібні кісточки можуть забити цей "хвостик" у нашому животі і викликати запалення. Так от, це все чистісінька байка. Наш апендикс, звісно, може запалитися, але від кавунових кісточок це відбувається, ну просто, ну дуже-дуже рідко. Якщо вже на те пішло, то набагато частіше виною стають інші штуки, типу, вибачте, калових мас або якихось інфекцій.

А більшість кісточок, як і решта неперетравлюваної їжі, просто собі спокійно подорожують нашим травним трактом і виходять назовні. Наш організм, до речі, знає свою справу і чудово справляється з такими "відходами", тому можете спати спокійно.

А тепер про найсмішніше: "проковтнеш кісточку — виросте кавун!". звучить як жарт, але ж нас цим лякали. Ця ідея теж не має нічого спільного з реальністю. Ну от скажіть, що потрібно насінині, щоб прорости? Світло, вода, тепло і, головне, ґрунт.

А що у нас у шлунку? Там, дорогі мої, справжній кислотний "пекло", де немає ні ґрунту, ні умов для росту. Шлунковий сік, він такий — швидко "розбирається" з оболонкою насіння, і воно вже ні на що не здатне. Тож, забудьте про те, що у вас в животі може вирости цілий кавун. Це просто неможливо.

Кавунові кісточки — це не просто сміття

Ви, можливо, здивуєтеся, але ці маленькі темні "штучки" не тільки безпечні, а й, виявляється, можуть бути навіть корисними! Хоча ми їх зазвичай просто ігноруємо, у деяких країнах їх їдять і дуже цінують. Цікаво, що вони:

  • Багаті на білок. Так-так, у них чимало рослинного білка — це для тих, хто шукає альтернативу м'ясу.
  • Джерело здорових жирів. Там є ненасичені жирні кислоти, ті самі омега-6, що важливі для нашого серця та мозку.
  • Клітковина. О, це взагалі супер для травлення. Допомагає і з цукром у крові розібратися, і відчуття ситості дає надовго.
  • Вітаміни та мінерали. Там є магній, залізо, цинк, вітаміни групи В (наприклад, фолієва кислота) і навіть антиоксиданти.

Отже, щоб отримати всю цю користь, кісточки, звісно, треба розджовувати. Якщо ви їх ковтаєте цілими, вони просто пролетять транзитом, і більшість корисного, ну, просто не засвоїться. Можна їх, до речі, висушити, а потім обсмажити, як гарбузове насіння. Це буде чудовим перекусом. Або, як варіант, додавати в салати чи навіть у смузі.

А як щодо ціаніду

Дехто ще переживає, що в кісточках кавуна є якийсь ціанід. Так, в них є така речовина, як амігдалін, яка у певних умовах може перетворюватися на ціанід. Але. Його там настільки мізерна кількість, що це просто смішно говорити про будь-яку загрозу для вашого здоров'я. Навіть якщо ви з'їсте, ну просто величезну купу розжованих кісточок (що, чесно кажучи, важко собі уявити), то й тоді небезпеки майже немає.

Тому наступного разу, коли будете насолоджуватися соковитим кавуном, не бійтеся тих чорних "крапочок". Їжте собі на здоров'я.

Джерело: 5692.com.ua