Чому не в усіх людей ростуть зуби мудрості: пояснення стоматолога

Зуби мудрості, які ростуть у деяких людей, можуть стати джерелом проблем, і стоматологи підкреслюють важливість розуміння цих причин. У свіжому інтерв'ю для проекту Styler РБК-Україна, практикуючий стоматолог третього покоління Ян Стремський ділиться своїми знаннями щодо цього питання.

Чому у декого не ростуть зуби мудрості

Однією з причин, чому у деяких людей не ростуть зуби мудрості, є еволюційні зміни в живленні та структурі щелепи. Споживання більш м'якої їжі призвело до зменшення потреби в міцних, сильних щелепах, необхідних для пережовування твердої їжі. Наприклад, різниця між сучасними людьми та неандертальцями полягає у значно потужніших щелепах у останніх.

У разі, якщо зуб мудрості росте, але знаходиться у неправильному положенні, він може пошкодити сусідні зуби та спричинити порушення зубного ряду. Це може призвести до потреби видалити не лише самого зубу мудрості, але і сусідніх йому. В таких випадках лікарі рекомендують почати лікування з видалення зуба мудрості, а потім розглядати можливість ортодонтичного лікування.

Загалом, рост зубів мудрості може бути як нормою, так і причиною проблем з ортодонтичним та стоматологічним здоров'ям.

Джерело: 5692.com.ua