Чому на телефонах за часів СРСР були не лише цифри, а й літери

Якось у дитинстві, напевно, майже у кожного з нас була можливість поспілкуватися по телефону з другом або родичем через старенький дисковий апарат. І, можливо, ви звертали увагу на те, що на цих телефонах, крім цифр, ще були й літери. Чи задумувались ви, чому так?

Звідки взялися букви на телефонах

Так от, ця "фішка" прийшла до нас із США, і не просто так. Справа в тому, що американці колись використовували систему літер в номерах телефонів. Наприклад, замість цифр писали комбінації з літер і цифр, як-от TREmont 3106. Це було набагато зручніше для запам'ятовування, ніж просто набір цифр, адже літера може краще асоціюватися з чимось знайомим, ніж кілька цифр, які важко запам'ятати.

У Радянському Союзі ця система також була використана для телефонів. Але ось у чому відмінність: на телефонах тоді не було цілих слів чи фраз, а лише одна-дві літери, а решта номери були цифровими. Наприклад, номер міг виглядати так: АВ 3 65 11 або Б 6 23 13. Літери використовували для полегшення запам'ятовування.

Було всього десять літер, доступних для нанесення на диски — А, Б, В, Р, Д, Е, Ж, І, К і Л. От тільки одну літеру, "З", прибрали, бо вона могла легко переплутатися з цифрою "три", що призводило до плутанини.

Чому ж ця система з часом відійшла в минуле

Ось тут, мабуть, усе не так просто. Літери почали потихеньку зникати з телефонних апаратів у 1968 році. З одного боку, виявилося, що ця система не була такою зручною, як планувалося. І ще однією причиною стало те, що в якийсь момент просто не вистачило літер для нових телефонних номерів. Можливо, це й не так просто уявити сьогодні, коли ми звикли до цифрових систем, але тоді це дійсно створювало певні труднощі.

Джерело: 5692.com.ua