«Батьківщина» передала Монастирському заяву про злочин щодо зриву опалювального сезону

0
25 просмотров

"Батьківщина" передала міністру внутрішніх справ України заяву про злочин щодо зриву підготовки до опалювального періоду. Штучно створена енергетична криза зумовить мільярдні збитки в усіх сферах життя країни через те, що владні чиновники вчасно не закачали достатньо газу й вугілля.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на заяву лідера "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

"У злочині по зриву підготовки до опалювального сезону є дві складові. Перша — не закачали газ у газові сховища. Треба було мінімум 25-27 млрд кубів, а закачали для державних потреб — всього 10. Маючи влітку на своєму рахунку майже 2 млрд доларів, НАК "Нафтогаз" не використав ці гроші для того, щоб виконати свій обов’язок. І тепер, у найхолодніші часи, країна залишиться без тепла й електроенергії. Друга складова — замість необхідних 2,5 млн тонн вугілля, на склади поклали лише 700 тис. тонн. Як наслідок — ми сьогодні мусимо просити Білорусь давати нам електроенергію в той час, коли наші потужності можуть виробляти вдвічі більше електроенергії, ніж споживає вся країна", — наголосила Юлія Тимошенко.

На її переконання, Україна стоїть на порозі серйозних випробувань — невдовзі можливі віялові відключення електроенергії та тепла. Також лідер "Батьківщини" зауважила, що штучно створена енергетична криза негативно позначитися й на вітчизняній промисловості.

"Цієї зими Україна втратить сотні мільярдів гривень, послабить себе і зруйнує частину свої промисловості, тому що вже зараз закриваються сотні підприємств, які не можуть оплачувати газ по 35-40 грн за куб. Треба знайти винних, хто не закачав газ влітку, коли він коштував у 6 разів дешевше! Адже тепер видатки з місцевих і державного бюджетів не направлять на пенсії, зарплати бюджетникам, субсидії чи іншу соціальну допомогу, а віддадуть їх "Нафтогазу", щоб покрити збитки, спричинені тим, що не закачали газ у газові сховища", — обурилася Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, Юлія Тимошенко, вважаючи, що в енергетичній сфері України склалась надзвичайна ситуація, нещодавно озвучила План невідкладних дій задля порятунку енергетики, який був напрацьований спільно з ексміністрами енергетики та екскерівниками різних напрямів енергетичної галузі.