Американські та британські війська провели спільну операцію в Ємені

Війська Великої Британії взяли участь у спільній операції з Збройними силами США на території Ємену проти об'єктів бойовиків хуситів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на британський уряд.

Військова операція союзників відбулася 29 квітня, уточнили в міністерстві оборони Сполученого королівства.

Лондон пояснив, що дія "відповідала давній політиці уряду Великої Британії після того, як у листопаді 2023 року хусити розпочали свою кампанію нападів, загрожуючи свободі судноплавства в Червоному морі, завдаючи ударів по міжнародних суднах і вбиваючи невинних моряків".

Зазначається, що дана спільна операція була спрямована проти військових об'єктів хуситів, де створюються безпілотники – подібні до тих, що використовуються для ударів по кораблях.

"Ретельний аналіз розвідданих виявив скупчення будівель, які хусити використовували для виробництва безпілотників типу тих, що використовуються для нападу на кораблі в Червоному морі та Аденській затоці, розташованих приблизно за п'ятнадцять миль (близько 24 км, – ред.) на південь від Сани", – передали в Міноборони Британії.

На Даунінг-стріт розповіли, що літаки Королівських Військово-повітряних сил Typhoon FGR4 за підтримки дозаправки в повітрі танкерами "Вояджер" уразили "низку" цих будівель, використовуючи високоточні керовані бомби Paveway IV.

Також вказується, що це відбулося "після того, як було завершено дуже ретельне планування, щоб дозволити переслідувати цілі з мінімальним ризиком для цивільного населення або невійськової інфраструктури".

Контрольоване хуситами телебачення в Ємені повідомляло у понеділок, що внаслідок авіаудару США по центру утримання африканських мігрантів у країні загинуло 68 осіб, пише Reuters.

Представник оборонного відомства США на умовах анонімності заявив західним ЗМІ у понеділок, що американські військові знають про заяви щодо жертви серед цивільного населення, та проводять свою оцінку.

"Як додатковий запобіжний захід, удар було завдано після настання темряви, коли ймовірність перебування цивільних осіб у цьому районі була ще меншою. Згодом усі наші літаки благополучно повернулися", – кажуть в британському Міноборони.

Операція США та союзників проти хуситів

Як повідомлялося раніше, у березні президент США Дональд Трамп наказав посилити удари по цілях хуситів у Ємені. Офіційний Вашингтон також заявляв, що американські удари триватимуть, доки підтримувані Тегераном бойовики не припинять напади на кораблі в Червоному морі.

Нагадаємо також, 16 березня хусити обстріляли авіаносець США USS Harry S Truman у Червоному морі.

Тоді президент США Дональд Трамп заявив, що відповідальність за атаки хуситів на кораблі в Червоному морі лежить на Ірані. Він додав, що на країну чекають "жахливі наслідки".

А 17 квітня з'явилася інформація про те, що військові США масштабно вдарили по об'єктах хуситів у Ємені.

Як повідомлялося, Велика Британія та США також раніше проводили спільні операції та завдавали ударів по цілях у Ємені.

Додамо також, 18 квітня в ЗС США розповіли, що американські сили атакували у Ємені паливний порт Рас-Іса, який контролюється хуситами. Метою операції було перекриття джерела палива для підтримуваних Іраном бойовиків.

А 29 квітня американські ЗМІ писали, що винищувач F-18 ВМС США затонув у Червоне море після того, як хусити атакували авіаносець USS Harry S. Truman. Внаслідок інциденту один моряк отримав легке поранення.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.