В Кам’янському провели виставку до роковин Голодомору

В архівному управлінні Кам’янської міськради провели історичну виставку до 86 роковин Голодомору 1932-33 років.

Нагадаємо, 23 листопада відзначається День пам’яті жертв Голодомору 1932-33 року. Це акт геноциду, організований радянською владою на етнічних землях України в покарання за спротив проти створення колхозів та регулярні повстання, які виникали через планомірний пограбунок українських селян через систему колхозів.

У селян відбирали абсолютно всю їжу, кордони УРСР та територій, де проводився геноцид оточили війська. Не пропускали навіть гуманітарну допомогу з-за кордону. Наслідком Голодомору стала загибель мільйонів українців та придушення руху спротиву окупації аж до Другої Світової війни.

Голод в Україні був у різні роки, але саме голодомор 32-33 років – це наймасштабніша трагедія країни. Коли людина поступово помирає, не маючи можливості взяти навіть крихту хліба – це страшна смерть. І на неї наш український народ, нажаль, примусила тодішня радянська влада. Розповідайте іншим те, що ви дізналися про голодомор, долучайтесь до акції «Запали свічку», знайте свою історію. Цим самим ми створюємо зв’язок поколінь, стаємо ближче до своїх предків. Саме знання історії та цей зв’язок роблять нас сильними, роблять нас українцями, –  звернувся до присутніх секретар міської ради Олександр Залевський.

У пам’ять загиблих в архівному управлінні міської ради запалили свічку та провели лекцію студентам, що завітали на виставку.