Секретар міської ради Олександр Залевський: Вшанування жертв голодомору – це наша данина тим, хто жив на цих теренах і віддав своє життя

День пам’яті Голодомору цьогоріч припав на 23 листопада. У цей день вшанувується пам’ять загиблих від більшовицького геноциду українців у 1932-33 роках. Тоді у цілих сіл забирали їжу, залишаючи помирати голодною смертю. Такою була відплата СРСР за спротив українців радянській окупації.

Міська влада традиційно зібралась вшанувати пам’ять жертв геноциду біля пам’ятного знаку поруч з музеєм історії Кам’янського. Саме тут у роки Голодомору проходила дорога на ринок, куди стікалися селяни з голодних околиць. На цьому шляху люди падали й помирали. Про це розповіла директор музею Наталя Буланова. Тепер на їх пам’ять тут запалюють свічки.

Вшанування жертв голодомору – це наша данина тим, хто жив на цих теренах і віддав своє життя. Голодомор був штучно створений, як метод боротьби з українським селянством, яке чинило супротив радянський владі, підживлювало визвольний рух. І тим більше зараз, в тих умовах, що склалися у нашій країні, ми маємо пам’ятати хто та навіщо створив цей голод, – зазначив секретар міської ради Олександр Залевський.