Секретар Кам’янської міськради Олександр Залевський: «Кожна дитина повинна мати родину»

Інтернати, де виховуються діти позбавлені батьківської опіки, чекають реформи. На загальнодержаному рівні для цього створили відповідну Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. В міській раді Кам’янського впровадженням цієї урядової стратегії опікується профільна робоча група. Суть реформи – спрямувати зусилля соціальних служб на влаштування дітей в родини, або в дитбудинки сімейного типу.

Кожна дитина повинна мати родину, і на це спрямовані наші зусилля, – заявив секретар міської ради, що очолює робочу групу Олександр Залевський.

Для цього, зокрема, планують відкрити два малих групових будинків на лівому березі.

Окремо стоїть питання влаштування дітей з обмеженими можливостями. Наразі, в місті є декілька центрів, де разом із навчанням вони проходять реабілітацію. Втім, і цих дітлахів будуть максимально влаштовувати сім’ї.

Діти мають право на родину, незалежно від їх стану здоров’я, – прокоментував Олександр Залевський.

При тому, інтернатні заклади, згідно постанови Кабінету Міністрів, будуть поступово перетворюватись у спецшколи. Діти з обмеженими можливостями там зможуть жити з понеділка по п’ятницю, а діти-сироти – весь тиждень.  Окремо питання стоїть дітей з обмеженими можливостями. Нині вони знаходяться під відповідальністю обласного спеціалізованого будинку дитини, який можливо буде реформований.