Як кам’янчани відсвяткували День вишиванки: фото

0
834 просмотров

16 травня в усьому світі святкували День вишиванки. До відзначення цього дня приєднались і кам’янчани.

Як було анонсовано раніше, на майдані Петра Калнишевського були організовані виставки та невеличкий ярмарок. Гості заходу мали змогу подивитись на вишиванки, які колись носили наші предки.

Свою виставку відкрила і Центральна бібліотека. Їх акція мала й освітній характер. Всі бажаючі могли перевірити свої знання української літератури — на стенді треба було співвіднести автора на фото та книжку з його колекції. На чорно-білих фото у вишиванках були Леся Українка, Василь Стус, Олена Пчілка та Іван Франко.

Перед сценою маленькі містяни влаштували інсталяцю до свята — на намальованій карті України діти вишикувались у вишиванках, відповідного регіону — Дніпропетровщини, Луганщини, Запоріжжя, Львівщини, Тернопільщини, Криму.

З Днем вишиванки містян привітав заступник міського голови Констянтин Саусь.

«Дорогі кам’янчани! Щиро вітаю вас на святі вишиванки, яка є символом української культури, історії та традицій. Вишиванка – візитівка нашої нації та нашої держави. Я вірю в те, що на фундаменті нашої історії та культурі ми побудуємо міцну, сучасну, європейську державу. Нехай ваші вишиванки захищають вас, як захищали пращурів, і приносять тільки щастя», – сказав Костянтин Саусь.

Також він нагородив Аллу Маврешко, що приймала участь у створенні Рушника національної єдності.

Саме по вишиванці в світі впізнають українців, — зазначила начальник відділу культури міськради Наталія Ілларіошіна