Уже кілька років поспіль багато користувачів мобільних стикаються з проблемою "німих дзвінків". Трапляється, що надходить кілька вхідних викликів на день, сенс яких незрозумілий. При цьому дзвінки бувають двох типів – коли телефонують та одразу скидають або просто мовчать після прийому виклику. Чому так відбувається, пояснює Ukr.Media.
Якщо дзвінок повністю німий
У таких випадках виклик триває долі секунди, через що просто фізично неможливо відповісти на такий дзвінок. Так роблять для того, щоб перевірити ваш номер – дійсний він чи ні. Відбувається перевірка автоматично за допомогою IP-телефонії, а мета її – збирання бази телефонних номерів.
Бази активних номерів купляють ті, хто займається спамом — телефонує, надсилає SMS-повідомлення на телефон або через месенджери. Дзвонити на такі номери немає сенсу, оскільки їх "умовно" легально орендують у телефонних компаній. Тобто, за фактом, номер не належить нікому, і притягнути до відповідальності за такі дії майже неможливо.
Якщо ви відповідаєте, але чуєте тишу
Таким способом також намагаються перевірити ваш номер. Зазвичай продзвонювання відбувається автоматично, причому сімкарта може бути у Wi-Fi роутері, автомагнітолі, шлагбаумі. Система просто перевіряє, чи бере трубку жива людина, чи ні. Якщо хтось прийняв виклик і сказав "Так" або "Алло", система відкладе цей номер до списку.
Крім простої перевірки активності номера збирачі телефонних номерів можуть визначати стать і приблизний вік абонентів, використовуючи системи розпізнавання мови. Таким чином вдається отримати більш якісні списки для спамерів, які телефонуватимуть у подальшому чоловікам або жінкам певного віку.
Щоб запобігти тому, що ваш номер потрапить до бази спамерів, краще не відповідати на незнайомі номери, а якщо все ж взяли трубку – спочатку зачекати, що вам скажуть. Крім того, варто використовувати різні програми для захисту від спаму, які визначатимуть, хто вам телефонує.
Джерело: 5692.com.ua