Рукола – це зелена рослина з інтенсивним смаком та ароматом, яка широко використовується в кулінарії. Хоча вона дуже смачна, рукола часто в'яне, і "в'яне" до того, як ви зможете її використати. Однак є простий спосіб зберегти руколу свіжою довше і зберегти її хрускоту. Тож не варто відмовлятися від її вживання, побоюючись, що вона швидко зіпсується. Рукола має багато переваг, тому її дійсно варто включити до свого щоденного меню.
Як зберігати руколу, щоб вона довше залишалася свіжою?
Якщо рукола зберігається неправильно, вона дуже швидко в'яне. Тому після покупки руколи перше, що вам слід зробити, це дістати її з магазинного контейнера, який сприяє її швидшому псуванню, і покласти в холодильник. Перед цим, однак, потрібно промити руколу, щоб видалити будь-який бруд у вигляді піску або ґрунту. Потім потрібно добре просушити листя за допомогою паперового рушника – пам'ятайте, що надлишок вологи сприяє псуванню.
Покладіть висушену руколу в пластиковий контейнер (дно попередньо застеліть паперовим рушником). Зверху також застеліть паперовим рушником. Збризніть його невеликою кількістю холодної води – він має бути злегка вологим, але не промокнутим наскрізь. Паперовий рушник вбере решту вологи, таким чином запобігаючи її гниттю. Нарешті, щільно закриваємо контейнер. Зберігання руколи у такий спосіб дозволить вам насолоджуватися її смаком та хрусткістю протягом тривалого періоду часу. У холодильнику найкраще ставити контейнер з руколою на нижню полицю, оскільки там вона буде найпрохолоднішою. Однак не зберігайте її в ящиках для овочів, оскільки там занадто тепло.
У контейнері намагайтеся розкласти листя руколи так, щоб вони не були надто щільно притиснуті одне до одного, а також не прилипали до стінок. Якщо деякі листки руколи виглядають не дуже добре відразу після покупки – під час промивання руколи наповніть раковину водою і додайте кілька кубиків льоду (чим холодніша вода, тим краще). Так ще є шанс її врятувати.
Чому рукола починає швидко псуватися?
Причиною швидкого псування руколи може бути не лише неправильне зберігання. Наявність гнилого листя часто є фактором, що сприяє цьому. Тому варто час від часу перевіряти, чи не з'явилося воно в контейнері. Руколу, яка явно вже не є їстівною, потрібно викинути. Якщо таке листя залишиться в контейнері разом з іншими, воно прискорить процес псування тих, які ще їстівні. Цей відбір листя, щоб побачити, які з них вже не їстівні, також слід робити відразу після покупки руколи.
Також не забувайте купувати стільки руколи, скільки ви зможете спожити протягом кількох днів. Якщо ви знаєте, що будете використовувати її деякий час – не купуйте її заздалегідь.
Джерело: 5692.com.ua