Ціни на нафту зросли у вівторок, 7 червня, на тлі очікуваного відновлення попиту в Китаї, оскільки друга за величиною економіка світу послаблює жорсткі обмеження, введені у зв'язку з COVID-19. Нафта дорожчає на сумнівах в тому, що більш високі цільові показники видобутку з боку виробників ОПЕК+ послаблять обмежену пропозицію.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent виросли на 0,6%, до 120,27 доларів за барель. Ф'ючерси на американську нафту WTI виросли на 0,7%, до 119,33 доларів за барель. У понеділок еталонний показник досяг тримісячного максимуму в 120,99 доларів.
Пекін і комерційний центр Шанхай в останні дні повертаються до нормального життя після двох місяців локдауну, спрямованого на стримування спалахів штаму Omicron. У понеділок в більшості районів Пекіна були зняті заборони на рух і відкриті ресторани.
"Ми можемо спостерігати сплеск попиту на паливо, оскільки автомобілі повертаються на дороги у великих містах, а порти поступово повертаються до нормальної роботи в Китаї", – сказала Тіна Тенг, аналітик CMC Markets.
Найбільший експортер нафти Саудівська Аравія підвищила липневу офіційну ціну продажу (OSP) своєї флагманської легкої нафти сорту Arab в Азії на 2,10 долара з червня до премії в 6,50 долара до котирувань оману і Дубая, трохи нижче історичного піку, зафіксованого в травні, коли ціни досягли максимуму через побоювання перебоїв з поставками з Росії.
Минулого тижня Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) і її союзники (ОПЕК+) вирішили збільшити видобуток в липні і серпні на 648 тисяч барелів на добу, що на 50% більше, ніж планувалося раніше.
Підвищена мета була поширена на всіх членів ОПЕК+. Однак у багатьох учасників немає можливості нарощувати виробництво, в тому числі у Росії, яка знаходиться під санкціями Заходу.
"Незважаючи на те, що нові підвищені щомісячні цільові показники як і раніше обумовлені пропорційними внесками всіх учасників (включаючи Росію), нереально очікувати збільшення, близького до основного показника",-сказав Стівен Іннес, керуючий партнер SPI Asset Management.
Як повідомляло РБК-Україна, ціни на нафту зросли 6 червня: нафта марки Brent піднялася вище 120 доларів за барель. Це сталося після того, як Саудівська Аравія підвищила ціни на свою нафту в липні, сигналізуючи про дефіцит пропозиції.
Термінові і важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.