Чи арештують майно, якщо не сплатити штраф від ТЦК: відповідь юриста

Уявіть ситуацію: ви отримали штраф від ТЦК, припустимо, за те, що не оновили свої дані або, скажімо, проігнорували повістку. Сума, до речі, немаленька – від 17 до 25 з половиною тисяч гривень.

Якщо ви не сплатили цей штраф протягом 15 днів – забули, чи грошей не було, чи просто не хотіли – справа миттєво летить до виконавчої служби. І тут починається найцікавіше: сума вашого штрафу подвоюється.

Як пояснює адвокат Марія Ганіна, далі відкривається виконавче провадження. І перший крок – це блокування ваших банківських карток.

А майно теж заберуть?

Найбільше людей, звісно, лякає арешт майна. Це ж не просто картка заблокована, це вже серйозніше. Але, як зазначає пані Марія, з її досвіду, арешт майна трапляється ну дуже рідко. Вона каже, що для цього сума штрафу має бути значно більшою, десь понад 140 тисяч гривень. Уявіть, це скільки ж разів треба не сплатити.

Вона навіть додає, що в її практиці ще жодного разу не доходило до арешту саме майна у таких випадках. Зазвичай, все обмежується блокуванням карток. Як тільки на рахунок заходить потрібна сума, яка покриває штраф, картки одразу розблоковуються, а справа закривається.

А що з розшуком?

Тепер щодо розшуку. До речі, багато хто думає, що сплативши штраф, автоматично зникаєш зі списків розшуку. Але ні. За досвідом Марії Ганіної, ТЦК часто не поспішають знімати людину з розшуку, навіть якщо штраф вже сплачений.

Хоча, варто зазначити, Міноборони анонсувало, що скоро можна буде сплачувати штрафи онлайн, і після цього обіцяють знімати з розшуку. Ми ж чекаємо, поки ця функція повноцінно запрацює. Поки що, якщо ви сплатили штраф, бажано направити до вашого ТЦК повідомлення про це і попросити прибрати з розшуку. Але знайте – вони все одно можуть попросити вас з’явитися особисто. От така бюрократія.

Людський фактор і суди: чому все так повільно

Цікаво, що тут часто спрацьовує той самий людський фактор. Деякі працівники ТЦК можуть піти назустріч і швидко вирішити питання з розшуком, а інші… ну, скажімо так, не дуже. І, звісно, якщо вам щось не подобається, ви можете оскаржити дії ТЦК в адміністративному порядку. Але це, чесно кажучи, справа нешвидка.

Ось, якщо говорити про Київ, то там суди просто перевантажені. Можуть півроку лише відкривати провадження. І дуже рідко це відбувається оперативно. Зазвичай, за цей час або ви вже отримаєте нову повістку, або, можливо, вас мобілізують, і тоді питання розшуку вже, так би мовити, втратить актуальність.

Навіть якщо ви сплатили штраф через додаток "Резерв+", не забувайте: треба оновити свої персональні дані. Це обов'язково, навіть якщо ви оплатили все онлайн і не ходили до ТЦК.

Джерело: 5692.com.ua