Чесно кажучи, тема множинного громадянства в Україні – це така собі болюча мозоль для багатьох, особливо для тих наших хлопців і дівчат, хто зараз на передовій. От і президент, здається, нарешті серйозно взявся за це питання. Він нещодавно, у своєму вечірньому зверненні, прям так і сказав, що готовий поставити свій підпис під цим законом, як тільки його, так би мовити, "розблокують".
Що відомо
Зеленський, до речі, вже переговорив зі спікером Верховної Ради Русланом Стефанчуком. Говорили про те, що наступний тиждень у парламенті має бути дуже продуктивним. І серед іншого, там на порядку денному стоїть оцей закон про множинне громадянство. Це ж, по суті, крок назустріч нашим, хто, наприклад, живе за кордоном, але й про Україну не забуває. Особливо, як він наголосив, для тих, хто б'ється за нашу країну.
А що там ще у планах
Окрім громадянства, президент згадав ще про дві дуже важливі міжнародні угоди. Перша – це про створення Спецтрибуналу для путінської росії. Бо ж мусимо їх покарати за всі злочини, погодьтеся. Треба цю штуку ратифікувати, бо без цього ніяк.
А друга – це про вихід України з Оттавської конвенції щодо мін. Цікаво, що росія ніколи й не була її учасницею. І, чесно кажучи, вони використовують усі види мін, не перебираючи. А нам що? Нам треба захищатися. І, як зазначив президент, нам потрібен, так би мовити, паритет у захисті. Це ж логічно, правда? Вся Центральна та Східна Європа, сусіди росії, вже переглядають своє ставлення до мін. Бо ви ж бачите, що відбувається.
І ще одна важлива річ, про яку говорив Зеленський, – це законопроєкт про військового омбудсмана. Його вже майже довели до ладу, до другого читання. Це, по суті, така собі людина, яка буде стежити за тим, щоб в армії все було по-людськи, щоб зміни, які потрібні, справді впроваджувалися. Такі посади дуже потрібні, щоб все не перетворилось на бюрократичну тяганину. Він, до речі, дуже сподівається, що депутати підтримають ці всі ініціативи вже цього тижня. Що ж, подивимося.
Джерело: 5692.com.ua