Мабуть, ви вже помітили, що в червні ціни на бензинчик та дизель виросли якось аж надто відчутно. Так, наприклад, літр А-95 став дорожчим майже на 4,5 гривні, а дизель – на понад три. А от автогаз, навпаки, трохи просів, що вже добре. Це все через неспокійний Близький Схід, де Ізраїль та Іран "вирішували питання". Нафта тоді одразу злетіла в ціні, а за нею й наше пальне.
А що тепер
Але є і хороші новини. Схоже, конфлікт трохи вщух, і ОПЕК+ планує збільшити видобуток нафти вже у серпні. Це, чесно кажучи, як бальзам на душу для водіїв, бо ціни на нафту потихеньку поповзли вниз. І якщо нафта дешевшає, то й у нас на заправках скоро має бути "свято".
Про це, до речі, розповіли Сергій Куюн (директор компанії "А-95") та Володимир Омельченко з "Центру Разумкова".
Ціни вниз пішли?
Сергій Куюн каже, що ціни на нафту майже повернулися до того рівня, що був ще до всіх цих подій. Тож він очікує, що наші ціни на паливо потихеньку почнуть рухатися у зворотному напрямку, тобто вниз.
А Володимир Омельченко додає: якщо за тиждень ціни на пальне не впадуть гривні на 3-4, як було раніше, то це вже буде, м’яко кажучи, дивно. Він вважає, що тоді це вже пахне якимись зловживаннями з боку деяких компаній. Бо логіка, знаєте, така: нафта подешевшала – і ціни мають падати.
Чи був тут "спірний момент"
Омельченко взагалі підозрює, що червневе подорожчання було трохи, так би мовити, "спекулятивним". Ну, тобто, мережі заправок, здається, дуже швидко зреагували на той конфлікт на Близькому Сході і буквально за кілька днів підняли ціни. Хоча, як він каже, вони ж тоді ще продавали те пальне, що купили за старими, нижчими цінами. А просто скористалися ситуацією.
Звісно, зазвичай ефект від подорожчання нафти до України доходить десь за два тижні, через логістику. Це як коли хвиля допливає до берега. І саме зараз, каже експерт, до нас вже дійсно приїхали партії дорожчого палива. Але ж якщо нафта знову дешевшає, то й ціна імпорту також має знизитися. Отже, підстав тримати ціни на рівні кінця червня вже не буде.
До речі, Володимир Омельченко вважає, що цим питанням – чи не було тут змови чи спекуляцій – має зайнятися Антимонопольний комітет. Адже, за його словами, українці переплатили "сотні мільйонів, якщо не мільярди гривень".
Поки що, правда, від АМКУ коментарів немає, чи будуть вони розслідувати цю ситуацію. Будемо сподіватися, що розберуться.
Джерело: 5692.com.ua