ЄС проти виселення палестинців з Сектору Газа, але за очищення анклаву від ХАМАС

Керівник зовнішньої політики Європейського Союзу Кая Каллас закликала Ізраїль і ХАМАС продовжити процес обміну заручниками. Брюссель проти ідеї виселення палестинців з Сектора Газа і підтримує управління анклавом за принципом двох держав.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Times of Israel.

Виступаючи на прес-конференції після засідання Ради асоціації між міністром закордонних справ Гедеоном Сааром та міністрами закордонних справ ЄС, високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки закликала Ізраїль та ХАМАС перейти до другого етапу угоди про звільнення заручників.

Натомість очільник європейської дипломатії не підтримує пропозицію президента США Дональда Трампа щодо переселення жителів Сектора Газа, стверджуючи, що "палестинці повинні мати можливість жити в Газі".

"Водночас, Газа ніколи не повинна знову стати притулком терористів. ми не хочемо бачити там ХАМАС", – сказала вона.

Каллас додала, що ЄС занепокоєний подіями на Західному березі річки Йордан і повторила заклик до вирішення проблеми за принципом двох держав.

Відповідаючи на запитання про ордери Міжнародного кримінального суду, видані прем'єр-міністром Беньяміном Нетаньягу, Каллас зазначила, що ЄС підтримує суд, але "виконання ордерів Міжнародного кримінального суду – справа держав-членів".

Мирна угода між Ізраїлем та ХАМАС

З 19 січня Ізраїль та ХАМАС перебувають у стані перемир'я, після того, як підписали угоду про припинення вогню й обмін заручниками.

За документом, ізраїльська сторона зобов'язалася передавати ХАМАСу палестинських в'язнів, а бойовики звільняють живих ізраїльтян і повертають тіла заручників, що загинули.

Після кількох сеансів обміну, днями Ізраїль звинуватив терористів у порушенні угоди про обмін заручниками.

Минулих вихідних Нетаньягу заявив про призупинення на невизначений термін звільнення палестинців через неодноразові порушення бойовиками домовленостей.

До зриву процесу обміну підштовхнули й автобусні теракти у Тель-Авіві, що сталися ввечері 20 лютого.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.