Дата, час та місце проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) будуть доступні в запрошеннях учасників, які можна буде знайти у персональних кабінетах з 4 травня для основних сесій. Учасникам слід самостійно потурбуватися, як дістатися до місця проведення тестування.
Про те, коли буде відомо місце і час проведення НМТ у 2025 році, у коментарі РБК-Україна розповіли в Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО).
УЦОЯО повідомляє, що дата, час та місце НМТ будуть зазначені у запрошеннях, які розмістять у персональних кабінетах учасників на офіційному вебсайті УЦОЯО. Згідно з Календарним планом організації та проведення НМТ у 2025 році, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 30 грудня 2024 року № 1806, запрошення для участі в основних сесіях НМТ будуть доступні з 4 травня 2025 року, а для додаткових сесій – з 11 липня 2025 року.
Чинні нормативно-правові акти не передбачають централізованого підвезення учасників до тимчасових екзаменаційних центрів (ТЕЦ). Відповідно до Порядку проведення національного мультипредметного тесту, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21 грудня 2023 року № 1547, усі питання, пов'язані з доїздом до ТЕЦ, учасники вирішують самостійно. УЦОЯО у своїх інформаційних матеріалах, зокрема у запрошеннях, чітко повідомляє час і місце проведення НМТ, наголошуючи на забороні поширювати цю інформацію з огляду на безпекові ризики.
Учасникам рекомендується уважно стежити за оновленнями у своїх персональних кабінетах та заздалегідь планувати маршрут до місця проведення тестування.
Нагадаємо, під час проведення НМТ у разі оголошення повітряної тривоги інструктор призупиняє тестування, а всі учасники та персонал переходять до найближчого укриття. РБК-Україна розповідало, чи зупинятимуть тестування у разі тривалої повітряної тривоги та чи доведеться потім проходити оцінювання повторно.
Раніше РБК-Україна розповідало, що реєстрація для участі в основних сесіях НМТ проходитиме з 6 березня до 3 квітня. Учасники, які встигли зареєструватися до 8 квітня, матимуть можливість вносити корективи в свої особисті кабінети, зокрема вибирати додаткові предмети або змінювати місце здачі тесту. Для тих, хто не зміг зареєструватися в основний період через обґрунтовані причини, буде організовано додаткову реєстрацію з 9 по 14 травня, а зміни в реєстраційні дані можна буде зробити до 19 травня.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.