Єдиний портал вакансій в Україні зараз налічує близько 200 тисяч пропозицій із працевлаштування. Майже чверть із них зареєстрована через Державну службу зайнятості.
РБК-Україна розпитало Державну службу зайнятості про те, де зараз найбільше пропозицій по роботі, на які вакансії найбільше претендентів і в кого найвищі зарплати.
- Де найбільше в Україні вакансій, а де – найменше
- На які вакансії найбільше претендентів
- Кому найбільше платять в Україні
Де найбільше в Україні вакансій, а де – найменше
З 200 тисяч пропозицій із працевлаштування на Єдиному порталі вакансій у регіональному розрізі більшість налічується у Києві – 63 тисячі. Це майже третина усіх вакансій.
"У Львівській області – 22 тисячі, або 11% всіх вакансій, Дніпропетровській області – 16 тисяч або 8% всіх вакансій, Київській області – 11 тисяч або 6% всіх вакансій, Одеській області – 10 тисяч, або 5% всіх вакансій", – повідомили у відомстві.
За їхніми даними, найменша кількість вакансій у Сумській області – майже 3 тисячі, Чернівецькій, Миколаївській, Закарпатській та Чернігівській областях – по 3 тисячі.
На які вакансії найбільше претендентів
Через службу зайнятості зараз роботу шукають 114 863 людини, із них статус безробітного мають 94 190 осіб, станом на 1 січня 2025 року.
"Серед шукачів роботи сьогодні 27% становлять керівники, професіонали, фахівці. Сюди входять: менеджер зі збуту, завідувач господарства, завідувач складу, управитель магазином, вчитель, вихователь, спеціаліст державної служби, економіст, бухгалтер, фахівець, медсестра, фельдшер", – кажуть у Державній службі зайнятості.
22% всіх шукачів роботи – це працівники сфери торгівлі та послуг, а саме: продавець, охоронець, молодша медсестра, помічник вихователя, соціальний робітник, перукар, офіціант, бармен.
16% становлять представники найпростіших професій – підсобний робітник, прибиральник, укладальник-пакувальник, сторож, робітник з благоустрою, двірник, робітник кухні, вантажник.
У службі зазначають, що низький попит серед роботодавців є на: економістів, юристів, спеціалістів державної служби, операторів комп’ютерного набору, бібліотекарів, листонош тощо. Разом із тим багато представників цих професій шукають роботу.
Станом на січень 2025 року, у державній службі зайнятості зареєстровано 46 721 вакансія. Найбільше роботодавці зацікавлені у кваліфікованих робітниках з інструментом – 9 515 вакансій, а також у робітниках з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин – 6 878.
Кому найбільше платять в Україні
Середній розмір заробітної плати у вакансіях на Єдиному порталі вакансій становить 23 тисячі гривень, станом на початок січня 2025 року. Торік цей показник був на рівні 18 тисяч гривень.
Найбільшу зарплату пропонують:
- спеціалістам зі сфери ІТ – 35 тисяч гривень;
- експертам у сфері нерухомості – 34 тисячі гривень;
- фахівцям у сфері HR (управління персоналом) – 32 тисячі гривень;
- спеціалістам у сфері автобізнесу – 31 тисячу гривень;
- у сфері зв’язку – 27 тисяч гривень;
- у сфері логістики та транспорту – 25 тисяч гривень;
- у сфері послуг – 24 тисячі гривень.
Найнижчі показники заробітної плати серед робітників у сфері клінінгу та благоустрою. Їм в середньому платять по 11 тисяч гривень у місяць. Працівникам освіти та науки – по 15 тисяч гривень, представникам сфери маркетингу – 16 тисяч гривень.
Наголосимо, що рівень зарплати у кожній компанії та регіоні різний, іноді сума може відрізнятись вдвічі.
Рівень зарплати у різних містах може відрізнятися вдвічі (скриншот сайту Державної служби зайнятості)
Раніше ми ділились даними Держаної служби зайнятості щодо того, кого найбільше шукають роботодавці і які зарплати пропонують працівникам.
Читайте також про 10 найкращих вакансій від Нацгвардії, на які можуть претендувати військовозобов'язані у рамках мобілізаційних процесів або чинні військовослужбовці.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України й читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.