Від сьогодні, 19 грудня, в Україні вступив у дію новий закон, який серйозно підходить до питання домашнього насильства. Його положення передбачають чітке розмежування понять домашнього насильства та насильства за статевою ознакою, а також розширюють захист для дітей. Відтепер навіть якщо дитина лише стала свідком подій, її визнають постраждалою.
Діти — теж жертви
Раніше вважалося, що дитина не є постраждалою, якщо насильство було спрямоване не на неї. Тепер це змінилося. Якщо малеча стала свідком сварок чи навіть жорстокого поводження в сім’ї, закон визнає її потерпілою. Бо, погодьтеся, бути поруч у такі моменти — це неабиякий удар по дитячій психіці.
Відповідальність за домагання
Сексуальні домагання тепер тягнуть за собою адміністративну відповідальність. Тобто, просто так "зачепити когось словом" вже не вийде.
А ще закон посилює санкції для тих, хто ухиляється від громадських робіт, і більше не допускає, щоб кривдників звільняли від відповідальності, прикриваючись "незначністю" їхніх дій.
Затримання кривдника: більше часу на дії
Чи знали ви, що раніше кривдника могли затримати лише на кілька годин? Тепер цей строк збільшено до 12 годин. За цей час можна і заяву прийняти, і оцінити необхідність направлення порушника на спеціальні корекційні програми.
Що кажуть цифри?
За 10 місяців цього року поліція склала понад 130 тисяч протоколів щодо випадків домашнього насильства. Уявляєте? Це майже 112 тисяч осіб на обліку. Нині з ними проводять профілактичну роботу, але це лише вершина айсберга.
Поліцейські мобільні групи — хто вони?
У нас в країні працюють 61 мобільна група з протидії домашньому насильству. Їх можна зустріти у великих містах і навіть у деяких обласних центрах.
Цей закон — це не просто папірець. Він може реально змінити ситуацію на краще, — зазначила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.
Так, законодавчі зміни — це важливо. Але ще важливіше, щоб вони працювали. Щодня.
Джерело: 5692.com.ua