Паралімпійські ігри 2024: хто з українських спортсменів уже здобув медалі на олімпіаді

28 серпня 2024 року в Парижі урочисто розпочалися Паралімпійські ігри-2024, що триватимуть до 8 вересня. Ця подія зібрала найкращих параатлетів світу, які змагаються у різних видах спорту, демонструючи неймовірну силу волі, витривалість і майстерність. Україна на цих змаганнях представлена рекордною кількістю спортсменів — 140 атлетів. Вони беруть участь у 17 видах спорту, передає 5692.com.ua.

Перші медалі: українські спортсмени тріумфують

Перші дні Паралімпіади принесли Україні чимало медалей, що свідчить про високий рівень підготовки наших спортсменів та їхню рішучість боротися до кінця. Уже зараз у скарбничці нашої збірної 27 медалей, з яких 3 — золоті, 13 — срібні та 11 — бронзові.

Золоті нагороди

Серед тих, хто приніс Україні найвищі нагороди, варто відзначити Олександра Комарова, який у змаганнях з плавання на дистанції 100 метрів вільним стилем (клас S5) здобув золоту медаль.

Інша видатна українська параатлетка — Оксана Зубковська — завоювала золоту медаль у легкій атлетиці, здійснивши вражаючий стрибок у довжину (клас T12).

Також до "золо" здобув Михайло Сербін, який став першим у плаванні на 100 метрів на спині (клас S11).

Срібні нагороди

Значний внесок у медальний залік України зробили й інші спортсмени, зокрема Антон Коль, який завоював срібло у плаванні на дистанції 100 метрів на спині (клас S1). Ірина Пойда також відзначилася двома срібними медалями: на дистанції 200 метрів вільним стилем (клас S5) та 100 метрів вільним стилем (клас S5).

Інші срібні медалі завоювали:

• Владислав Білий — легка атлетика, метання списа (клас F38).
  • Наталія Кобзар — легка атлетика, біг на 200 метрів (клас T37).
  • Володимир Пономаренко — легка атлетика, штовхання ядра (клас F12).
  • Єгор Дементьєв — велотрек, індивідуальний персьют на 4000 метрів (клас С5).
  • Анна Стеценко — плавання, 100 метрів на спині (клас S12).
  • Андрій Трусов — плавання, 200 метрів комплексним стилем (клас SM7).
  • Роман Полянський — академічне веслування, парні одиночки (клас PR1).

Бронзові нагороди

Українські спортсмени також показали високу конкурентоспроможність у боротьбі за бронзові медалі. Анна Гонтар здобула бронзу у плаванні на дистанції 50 метрів вільним стилем (клас S6), а Олександр Комаров додав до своїх здобутків ще одну медаль — бронзову на дистанції 200 метрів вільним стилем (клас S5).

Інші бронзові медалі були завойовані:

• Віктор Дідух та Ірина Шинкарьова — настільний теніс, мікст, парний турнір (клас XD17).
  • Роман Данилюк — легка атлетика, штовхання ядра (клас F12).
  • Ярослав Денисенко — плавання, 100 метрів на спині (клас S12).
  • Анна Стеценко — плавання, 400 метрів вільним стилем (клас S12).
  • Антон Коль — плавання, 50 метрів на спині (клас S1).
  • Євгеній Богодайко — плавання, 200 метрів комплексним стилем (клас SM7).
  • Марина Піддубна — плавання, 50 метрів вільним стилем (клас S11).
  • Євгеній Богодайко — плавання, 100 метрів брасом (клас SB6).
  • Артем Колінько — боча, клас BC4.
  • Данило Чуфаров — плавання, 100 метрів на спині (клас S11).
  • Данило Семенихін — плавання, 100 метрів брасом (клас SB5).
  • Анна Гонтар — плавання, 100 метрів брасом (клас SB5).

Україна вже зарекомендувала себе як одна з провідних паралімпійських націй світу. 27 медалей, здобутих на початку Паралімпіади-2024, — це лише початок, і наші спортсмени мають всі шанси поповнити медальну скарбничку новими здобутками.

Джерело: 5692.com.ua