Зараз ФОПи можуть оформити бронювання лише за умови, що їх діяльність тісно пов'язана з оборонною сферою. Але в парламенті розглядають законодавчі пропозиції щодо економічного бронювання, які дозволять отримати можливість відстрочки від мобілізації й підприємцям з інших сфер.
Це альтернативні законопроєкти № 11331, № 11331-1 та № 11331-2, що пропонують різні моделі економічного резервування як самих ФОПів, так і їхніх працівників.
Чи отримають ФОПи шанс на бронювання та за якою моделлю, пише 24 Канал.
Який проєкт економічного бронювання ФОПів можуть схвалити
Законопроєктом №11331 передбачений пункт, за яким ФОП або його наймані працівники можуть отримати бронювання, якщо місячний дохід підприємця щонайменше втричі перевищує розмір збору за бронювання військовозобов'язаних, встановлений Податковим кодексом України. Таке право залежить від підтвердження господарської діяльності за попередній річний звітний період.
Також важливою умовою є відсутність заборгованості по виплаті зарплати та зі сплати загальнодержавних та місцевих податків, зборів та інших обов’язкових платежів.
Враховуючи, що подібний проєкт "економічного" бронювання обговорюється найбільше то, ймовірно, що саме таку модель бронювання і буде схвалено, а не модель, в якій за орієнтир береться розмір середньої заробітної плати на підприємстві, – вважає адвокат юридичної фірми "Ілляшев та Партнери" Олександр Камша.
У законопроєкті № 11331-2 є положення, які повторюють положення попереднього законопроєкту, вимагаючи за можливість бронювання щомісячного доходу, щонайменше, втричі більшого, ніж розмір збору за бронювання військовозобов'язаних, встановлений Податковим кодексом.
Так, якщо плата за бронювання – 20 400 грн., тоді дохід ФОП повинен бути не менше 61 200 грн. на місяць.
Поява вказаних законопроєктів обумовлена об’єктивною необхідністю забезпечення функціонування економіки України у воєнний час. Основна мета законопроєктів — це створити можливість для добросовісних суб’єктів господарювання, які виплачують білі зарплати та наповнюють державний бюджет, організувати нормальний робочий процес на підприємстві, – пояснив керуючий партнер АО "EvrikaLaw"Андрій Шабельніков.
За словами експерта, запропоновані зміни можуть стати основою створення певних гарантій, що ті кваліфіковані працівники, які забезпечують для підприємства стабільний прибуток, продовжать працювати. Це дозволить підприємствам розвиватися та здійснювати стратегічне планування своєї діяльності в умовах війни.
Джерело: 5692.com.ua